محل تبلیغات شما

امروزه , درصد خانواده های فایده مند از این وسیله خانگی در مقایسه با سایر اسباب خانگی در ردیف اولین و مهمترین وسیله خانگی در کشور قرار داده گردیده اند .
یخچالهای ساخت ایران هنوز نسبت به یخچالهای ساخت بیرون برق بیشتری مصرف می کنند . ولی خوشبختانه در سالهای اخیر تولیدکنندگان یخچالهای ساخت باطن تمهیداتی را برای بهبود تولیدات خویش آغاز نموده اند .
۱ _ اولین نکته در تعیین یخچال فریزر توجه در وجود استاندارد موردها ایمنی و مصرف انرژی می باشد .
۲ _ از بین دسته های شبیه , یخچال و فریزری را گزینش نمایید که مصرف انرژی کمتری داشته باشد . میزان مصرف برق هر دستگاه الکتریکی بر روی کاغذ ویژگی ها فنی آن حک شده‌است .
۳ _ در هنگام خرید یخچال به این نکته اعتنا داشته باشید که مصرف انرژی یخچال فریزر های کنار به کنار ( چسبیده ) , نسبت به مدلهای _ نسبت به مدلهای مساوی ای که فریزر آن‌ها در نصیب بالا جای‌دارد , بیشتر است .
۴ _ مقدار یخچال را با اعتنا به اشخاص خانواده تعیین نمایید , زیرا در صورتی‌که ما یخچالی بزرگ خریداری نماییم که نتوانیم از تمامی ظرفیت آن به کارگیری نماییم , گزینش درستی نخواهد بود زیرا درصورتی که یخچال ما خالی یا نیمه خالی بماند , در واقع انرژی به هدر می رود و در نتیجه مصرف برق بالا می رود .
۵ – هنگام خرید یخچال به مقدار آن دقت نمایید . زیرا یخچالهای بزرگ انرژی بیشتری مصرف می کنند . عمومی ترین و کارآمدترین مدلها ۱۶ تا ۲۰ فوتی می باشند .
۶ _ برای استارت به کار یخچال , بعداز وصل آن به برق , جایگاه ترموستات را روی اندازه متوسطی ( مثلاً شماره ۴ قرار دهید و بگذارید , یخچال دست‌کم ۳ ساعت خالی و با در بسته کار کند تا برودت به حد ضروری رسد .
۷ _ در یخچالهایی که برفک زدایی به طور دستی انجام می شود , باید به طور متناوب و پیوسته برفک زدایی یخچال انجام شود، زیرا در  غیر این صورت بازده انرژی کاهش می یابد .در ضمن هرگز برای پاک نمودن برفک از وسایل نوک نیز  یا فی استفاده نکنید . بعد از برفک زدایی یخچال ترموستا را روی درجه گرمتری قرار دهید که سبب صرفه جویی بیشتر در انرژی شود .
۸ _ با انتخاب یخچالهای مجهز به سیستم برفک آب کنی اتوماتیک مصرف انرژی بدون دخالت مصرف کننده کاهش می یابد .
۹ _ قرار دادن یخچال یا فریزر در مجاورت منابع و دستگاههای حرارت زا  از قبیل :‌ اجاق گاز، آبگرمکن، شوفاژ و همچنین تابش نور مستقیم نور آفتاب ، مصرف انرژی آن را افزایش می دهد .
۱۰   _ اگر یخچال و فریزر داخل آشپزخانه قرار دارند، آنها را دور از ماشین ظرفشویی و اجاق (در صورت وم در یک محل محفوظ ) نگه دارید . حداقل ۲ سانتی متر در اطراف آنها فاصله قرار دهید تا هوا جریان یابد.
۱۱ _ فضای پشت یخچال و فریزر، برای گردش هوا باید حداقل به اندازه ۲۰ سانتی متر باز باشد . ضمنا لازم است لوله های پشت یخچال فریزر حداقل سالی دوبار گردگیری شود . این کارها باعث انتقال حرارت بهتر بین هوا و لوله ها خواهد شد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی