محل تبلیغات شما

_ واشر یا درزبندی درهای یخچال فریزر را بازرسی نمایید . زیرا ممکن است در زمان زمان حاد شده باشند که سبب ساز افزایش جذب گرما و کاهش راندمان انرژی می گردد .
۱۳ _ در فصول گرم از فلاکس استعمال نمایید , زیرا در صورت به کار گیری از فلاکس سبب ساز می شود که در یخچال کمتر گشوده و بسته شود . با رعایت این دستور ۵ درصد در مصرف برق صرفه جویی می گردد . زیرا با هر توشه گشوده و بسته کردن در یخچال فریزر برق مصرفی افزایش می یابد . در تحقیقی که راجع به ( تاثیر گشوده و بسته کردن درب بر افزایش مصرف در یخچال فریزرهای خانگی مبنی بر الگوی رفتاری خانوار ایرانی ( ( سال ۷۶ ) انجام گرفت , نشان بخشید که بیشترین تلفات انرژی ناشی از گشوده و بسته کردن درب یخچال – فریزرهای خانگی در ساعت ها ۸ الی ۹ رخداد می افتد که بر ساعت‌ها نقط ی اوج مصرف برق مطابقت می باشد .
۱۴ _ مواد باطن فریزر را نماد گذاری نمایید تا در هنگام گزینش مواد ضروری در فریزر را بازه زیادی گشوده نگذارید .
۱۵ _ از قرار دادن مواد غذایی گرم و داغ در یخچال یا فریزر بپرهیزید . ابتدا این مواد را در محیط سرد نموده و آن گاه بعداز اینکه خنک شدند آن‌ها را در یخچال فریزر قرار دهید . در صورت گذاشتن اندازه زیادی مواد غذایی در یخچال , مخصوصا فریزر فشار زیادی به موتور یخچال فریزر وارد می شود .
۱۶ _ روی غذاها علی الخصوص مایعات را بپوشانید . در غیر این صورت منجر ورود رطوبت به یخچال گشته و مصرف انرژی یخچال را بالا می مارک .
۱۷ _ ظروف طعام را با نایلون و یا در منحصر و یا ورق آلومنیم بپوشانید و سایر مواد غذایی را نیز در توان امکان در کیسه های عایق بگذارید تا برفک تولید نشود .
۱۸ _ در شرایطی که روی ظروف غذاها پوشانده نشود ,  بخار تولید شده از مواد غذایی برفک را به وجود می آورد و در نتیجه مصرف انرژی یخچال و فریزر بالا می رود.
۱۹_ برفک ها را به طور مرتب آب نمایید، زیرا درصورتی که ضخامت برفک به ۵ میلی متر برسد، مصرف انرژی بالا می رود.
۲۰ _ در صورت وجود لامپ در یخچال فریزر، مطمئن شوید که هنگام بسته شدن در لامپ خاموش می شود.
۲۱ _ جداره های داخلی یخچال فریزر را به طور منظم با توجه به دستور کارخانه سازنده تمیز نمایید . برای این کار می توانید از محلول آب و جوش شیرین (یک قاشق جوش شیرین در یک لیتر ) بهره بگیرید و  از به کار بردن پودر لباسشویی و مایع ظرفشویی جهت تمیزی جداره ها ی داخلی بپرهیزید.
۲۲ _ از قرار دادن هرگونه پارچه بر روی طبقات یخچال فریزر باید پرهیز نمود .چون این کار مانع گردش هوا در یخچال گشته و مصرف برق یخچال را بالا می برد .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی