محل تبلیغات شما
۱۲
۱۲
۲۳ _ به مراد تهویه هوا در حوالی یخچال و فریزر سعی نمایید که مسافت مطلوب از دیوارها نگهداری شود و با استعمال از پایه های متحرکی که زیر اینگونه وسایل قرار می دهند به افزایش قدمت مفید یخچال فریزر کمک نمایید .
۲۴ _ در صورتی که بدون چاره به جابجایی یخچال فریزر هستید , دست‌کم دو ساعت بعد از تغییر محل یخچال فریزر را به برق متصل نمایید .
۲۵ _ لاستیکهای عایق بدور یخچال فریزر را تمیز نگاه دارید و در صورت فرسوده بودن و یا تلف کردن خاصیت آهنربایی که سبب می شود درزهای در به بدنه به خوبی متصل نشود , لاستیکها را در آن صورت تعویض نمایید .
۲۶ _ نوار لاستیکی اطراف در یخچال و فریزر با مرور زمان قابلیت انعطاف و کارآیی خویش را از دست می دهد . توصیه می شود در صورت کوچکترین نشت هوا به درون یخچال نسبت به تعویض آن مبادرت کنید .
۲۷ _ در‌صورتی‌که یخچال فریزر در یک مرحله سطح قرار نگیرند , درب یخچال به صورت کامل بسته نمی شود و در نتیجه عدم کارکرد صحیح مصرف برق یخچال فریزر بالا می رود .
۲۸ _ از کنار نیز چیدن و چسباندن ظروف در درون یخچال فریزر بپرهیزید , زیرا این کار بازدارنده گردش هوا در یخچال فریزر گشته و مصرف برق را بالا می موفقیت .
۲۹ _ مواد غذایی را پیش از سرد شدن کامل در یخچال و فریزر قرار ندهید و از گذاشتن به طور همزمان اندازه زیادی مواد غذایی در یخچال و به ویژه فریزر خودداری کنید . عدم رعایت این نکات , موجب وارد داخل شدن فشار زیاد بر موتور یخچال و فریزر می شود .
۳۰ _ اگر روی ظروف حاوی خوراک پوشانده نشود , بخار متصاعد شده از مواد غذایی تولید برفک می کند . رعایت این دستور برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در باطن یخچال و صرفه جویی در مصرف انرژی ضروری است.
۳۱ _از گستردن ورق های نایلونی و کاغذی روی سطح طبقات خودداری کنید، زیرا در هدایت هوای سرد به طبقات پایین تر اختلال ایجاد شده و موجب افزایش کارکرد موتور یخچال و فریزر شده و در نتیجه مصرف برق نیز افزایش می یابد.
۳۲ _ برای تمیز نمودن یخچال و فریزر، حتماً آن را از برق بکشید تا هم از خطرات برق گرفتگی در امان باشید و هم از مصرف بی رویه برق جلوگیری کنید.
۳۳ _ در یخچال را زیاد باز نگذارید چون هوای سرد آن بیرون می رود و یخچال باید برق بیشتری را استفاده کند تا دوباره هوای داخلش را خنک نگه دارد.
  ۳۴_ افتادگی  درب یخچال یا فریزر به علت وزن آن به مرور زمان باعث جدا شدن نوار لاستیکی از بدنه می شود که می بایستی نسبت به تعویض لولای درب اقدام شود تا از اتلاف سرما جلوگیری شود.
۳۵  _ در ساعات اوج مصرف برق می توان قالبهای یخی را که مصرف ندارند، در قسمت پایین یخچال قرار داد تا به این ترتیب موتور یخچال در این ساعتها کمتر کار کند.
۳۶ _ چنانچه مصرف برق یخچال یا فریزر را از روی برچسب انرژی یادداشت نموده باشید و بخواهید هزینه سالانه یخچال یا فریزر جدید را محاسبه نمایید، کافی است مصرف سالانه یخچال یا فریزر را در بهای برق ضرب نمایید تا هزینه تقریبی سالانه برق به دست آید . همچنین از روی برچسب انرژی به آسانی می توانید مصرف برق یخچال یا فریزرها را با هم مقایسه نمایید.
۳۷ _در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می کنید و یا به مسافرت می روید، ترموستات یخچال را روی درجات پایین تر تنظیم نمایید تا موتور کمپرسور یخچال کمتر کار کند.

۲۴ ساعت مصرف یک یخچال معمولی = یک کیلووات ساعت
۱۲ ساعت مصرف یک فریزر بزرگ =
 یک کیلووات ساعت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی